O blogu

O blogu

Dawno temu, za górami, za lasami, gdzieś hen daleko w Krainie Tysiąca Jezior żyła mała dziewczynka, która … KLIK

Witaj w mojej bajce!

Jestem Sylwia. Kiedyś mała dziewczynka. Dziś pozytywnie zakręcona żona swego męża i biegająca mama swej cudnej córeczki.

Leśna dziewczyna. Optymistko-realistka. Artystyczno-kreatywna dusza. Choleryczka. Nieperfekcyjna. Zdystansowana do siebie i świata.

Co więcej? Z wykształcenia jestem filologiem języka polskiego i angielskiego oraz pedagogiem. Z zamiłowania kreatorką pięknego życia w zgodzie z samą sobą. Pasjonatką przyrody, fotografii, psychologii rozwojowej, słowa pisanego, rękodzieła, poprawnej polszczyzny  i … wnętrz.

Uzależniłam się od pięknych rzeczy, miejsc, skakania, wygłupiania i gorącej kawy. ☕

Nie zawsze było kolorowo. Mam pewien bagaż doświadczeń. Chcę podzielić się z Tobą swoją wiedzą i malutkim fragmentem naszego życia. Nie owijam w bawełnę, piszę o życiu i emocjach.  Razem z cudownymi Czytelnikami tworzymy miejsce, w którym wzajemnie się napędzamy, motywujemy, dzielimy przemyśleniami, radzimy, śmiejemy, wspieramy i dajemy kopa na rozpęd. Wskakuj na pokład i czuj się jak u siebie w domu. 🙂

 TEMATYKA LASOSFERY

Blog jest podzielony na kilka kategorii:

SFERY ŻYCIA – życie, pozytywna energia, rodzina, relacje, dom, codzienność, podróże, zdrowie i wiele innych.

DZIECI – rozwój, wychowanie, plac zabaw i szczypta nauki, moda oraz gadżety.

CIĄŻA – starania o dziecko, zbiór wskazówek dotyczących ciąży i porodu opartych na nabytej wiedzy oraz własnym doświadczeniu, tematy okołociążowe.

RODZICIELSTWO – macierzyństwo i tacierzyństwo czyli sfera rodzica.

DOM – inspiracje i pomysły wnętrzarskie, aranżacje, dekoracje oraz rękodzieło czyli nasze dzierganie, motanie, wymyślanie i tworzenie. 😀

KUCHNIA – przepiśnik, dary sadu, ogrodu oraz zioła! Ekologiczne, smaczne, zdrowe i pożywne. Ogródek ziołowy.

ZDROWIE –  fizyczne, duchowe oraz intelektualne.

MODA I URODA – sfera błyskotek, szmatek, mikstur, specyfików i domowych sposobów na piękny wygląd. 🌼

KĄCIK JĘZYKOWO-LITERACKI – tutaj będę zanudzać poradami językowymi, literaturą i nauką! 📚

SILVA RERUM czyli las rzeczy – dialogi i wywiady z wyjątkowymi osobami, moje przemyślenia, rozkminki oraz zakamarki wyobraźni –  wierszomania i inne tekściory.

POZA LASEM – ciekawe miejsca i ludzie. 🙂

UROCZYSKO –  wypoczynek pod lasem, warsztaty, organizacja imprez, liczne atrakcje. Kontakt z przyrodą (jeziora, stawy, las) i zwierzętami domowymi oraz leśnymi. Zdrowa kuchnia.

MISJA LASOSFERY

Misją bloga jest inspirowanie, wspieranie i pomaganie w wielu kwestiach związanych z życiem i … rodzicielstwem. Często ratuje kilka oddechów, głośny śmiech i dystans. 😀

Znajdziesz tutaj teksty i zdjęcia, zwariowane pomysły i całą gamę emocji. Wskakuj też do kącika  językowo-literackiego oraz magicznej sfery silva rerum. Taaadam! Czy to wszystko? Jeszcze takie tyci, tyci ostrzeżenie. Zawsze miałam skłonność do – o zgrozo –  dłuuugaśnego pisania tekstów. 😉

NAZWA

Nazwa bloga jest ściśle związana z nami oraz miejscem, w którym mieszkamy. Mieszkamy pod lasem a niektórzy powiadają, że w lesie. LAS to także pierwsze litery naszych imion.

L jak nasz mały-wielki cud i sprawczyni całego zamieszania, zaskakująco sprytna akrobatka i śmieszka do schrupania – nasza córcia Lauruśka ur. 29.07.2016 roku. ❤ A jak mój kochany mąż, tatuś Laurusiaka i super facet – mega wygadany (czyt.  gada więcej ode mnie, zagaduje wszystkich i z każdym się dogada) i uśmiechnięty Artur. Wspiera i pomaga żonce we wszystkim, z wyjątkiem niektórych genialnych pomysłów wnętrzarskich. 😉 S to ja na dokładkę. 😀

Nie bez powodu jesteśmy ludźmi z lasu. 😀 Oto nasza las-o-sfera, nasz cały świat. Trzyosobowa, w niedalekiej przyszłości gorąco pragnąca powiększenia, rodzinka. Zwyczajnie-niezwyczajni, niepowtarzalni, tak jak każdy z nas.

Jeśli masz ochotę – pisz śmiało na: lasosfera@gmail.com

A teraz chodź – zaparzę kawy albo herbaty. Usiądziemy i porozmawiamy o życiu, szczęściu, emocjach. 🙂

Ściskam, Sylwia